Aydınlatma Otomasyon Çözümleri – LMS

Aydınlatma  Otomasyonu İç kısım resmiİşletmelerin giderek artan rekabet koşullarında karlılıkların arttırmasının en önemli yollarından biri giderlerin önemli bir kısmı olan enerji giderlerinin azaltılmasıdır. Aydınlatma otomasyonu aydınlatma için harcanan enerjinin azaltılmasını sağlarken, maksimum konfor ve rahatlığı sağlar. Bugün ülkemizde harcanan elektrik enerjisinin %20sinin aydınlatma için kullanıldığı tahmin edilmektedir.

Aydınlatma otomasyon sistemlerinde kullanılan dimmer üniteleri sayesinde, aydınlatmanın kısıldığı oranda enerjiden tasarruf etmek ve ışık kaynaklarının ömrünü uzatmak mümkündür. Enkandesan, halogen ve floresan ampüllerin dimmer üniteleri ile ışık seviyelerinin ayarlanması durumunda elde edilen enerji tasarrufu oranları ve ampul ömürlerinin uzadığı ciddi araştırmalar sonucunda kanıtlanmış ve gözlemlenmiştir.

Dönüştürücü ve geliştirici sistemlerin hayatımıza kattığı olumlu imkânları da değerlendirecek olursak, otomasyon sistemlerini bir bütün olarak görmeli ve aydınlatma otomasyonu gibi sistemlerin gelişmiş tekniklerini hayatımıza alma konusunda cesaretli davranmalıyız. Son derece özel bir donanıma işaret eden aydınlatma otomasyonu ve buna benzer diğer çalışmalarda hem marka boyutunu ön plana çıkarmış, hem de kalite anlamında insanlara sağlık hizmeti gözler önüne sermiştir. Donanım ve kullanım açısından da aydınlatma otomasyonu tekniğinin her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulan bir sistemi çağrıştırması, insanların bu konuya olan bakış açılarını da en uygun şartlarda değerlendirmeyi önünü bize sağlamıştır. Modernize tekniklerin hayatımıza getirdiği olumlu imkânları da aynı şekilde aydınlatma otomasyonu çalışmaları ve tekniği ile bütünleştirerek yaşam mekânlarınıza farklı bir boyut getirmek daha kolay olmuştur. Her geçen gün kendini giderek aşan, geliştiren ve çözüm üreten teknoloji temsil eden aydınlatma otomasyonu çalışmaları, bize modern anlamdaki teknolojiyi yaşama konusunda da ayrıcalık sunumunu ön plana çıkarmıştır.